Урок №1

Тема уроку "Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування. Електронна адреса поштової скриньки. Створення електронної скриньки"
  
 Сьогодні ти дізнаєшся:
1. Яка служба Інтернету є найпопулярнішою.
2. Який комп'ютер називають сервером?
3. Що таке обліковий запис користувача? Для чого його створюють?
4. Як працює електронна пошта?
5. З яких частин складаеться адреса електроної пошти?
6. Чи схоже електронне елистування на звичайне?

Сьогодні ти навчишся:
1. Створювати електронну скриньку та створиш свою власну електронну скриньку.
            
План твоїх дій на уроці:


1. Повтори техніку безпеки та правила поведінки в комп’ютерному класі.


3. Ознайомся з навчальним матеріалом

«Ну що таке, здавалось лист?
Йому радіють, мов збулося
Одне з простих земних чудес…
                                                   (В. Іващенко)
       
       Найпопулярнішою після веб-службою Інтернету є електронна пошта. Для користування електронною поштою необхідні різні засоби: комп’ютерні пристрої і мережі, спеціальні програми й відповідні правила (протоколи), за якими здійснюватиметься обмін електронними листами.
Електронна пошта (e-mail) - це сукупність засобів, призначених для обміну електронними листами між користувачами комп’ютерної мережі.
При звичайному листуванні спершу необхідно підготувати лист, покласти його в конверт, зазначити адресу отримувача листа та адресу відправника. При електронному листуванні це роблять за допомогою спеціальної програми. Написаного листа зазвичай опускають у поштову скриньку, а електронний лист відправляють на поштовий сервер, що забезпечує надсилання всіх листів за відповідною адресою.
Поштовий сервер - це комп’ютер і відповідне програмне забезпечення, за допомогою якого підтримується робота електронної пошти.
Найпростішим способом отримання власної електронної поштової скриньки є використання одного з безкоштовних поштових серверів, наприклад:

   українські: mail.ukr.net, webmail.meta.ua, mail.oboz.ua, mail.i.ua, mail.bigmir.net;
    міжнародні: hotmail.com, mail.yahoo.com, gmail.com.

Щоб листуватися електронною поштою, потрібно мати доступ до комп’ютерної мережі, доступ до поштового сервера та знати адресу електронної скриньки адресата.
Адреса електронної пошти. Вона складається із двох частин, розділених символом @. Цей символ часто називають «ет», «а_комерційне», «собака» тощо. Перша частина адреси - це ім’я поштової скриньки користувача, а друга - ім’я поштового сервера, на якому розташована поштова скринька.
<ім’я_поштової_скриньки>@< ім’я_поштового_сервера>
    Наприклад:
        kiril@i.ua
        petrov.d@ukr.net
        oksana@gmail.com

       Реєстрація електронної скриньки. На головній сторінці будь-якого поштового сервера надається можливість доступу до скриньки, створеної на цьому сервері, та реєстрації нової поштової скриньки. Для реєстрації поштові сервери пропонують прийняти угоду про використання поштової скриньки, у якій користувач має підтвердити свої наміри надати правдиві відомості про себе, не використовувати поштову скриньку для здійснення проти законних дій, а також дій, що суперечать мережному етикету. Якщо користувач погоджується із запропонованими умовами, на екрані відобразиться сторінка, що містить анкету, яку потрібно заповнити. Користувач заповнює її лише один раз при створенні скриньки. Деякі поля анкети є обов’язковими для заповнення. Як правило, вони позначені зірочкою. Одним із обов’язкових полів є адреса поштової скриньки, яку користувач має намір створити. Вона обирається за бажанням користувача. Як правило, ліва частина адреси поштової скриньки відображає ім’я користувача, його прізвище або вибирається довільно. Її називають логіном. Фактично цим ім’ям називають папку, у якій зберігається на сервері вся кореспонденція користувача.

        Відпочинь, виконай вправи для очей


     
     Заповни схему. Що, на твою думку, є перевагою електронної пошти над звичаною?




Перевір себе. Чи зможеш ти дати відповідь на такі питання?

1).  Поясніть, для чого використовують електронну пошту?
2).  Що таке електронний лист?
3).  Навести приклади різних поштових сервісів.
4).  Поясніть, з яких частин складається адреса електронної пошти?
5). Наведіть приклади адрес електронної пошти.
6). Як реєструвати поштову скриньку на сервері електронної пошти.


Переглянь відео



Комментариев нет:

Отправить комментарий